
De Eerste Kamer heeft het wetsvoorstel ‘Wijziging van de Wet tegemoetkomingen loondomein teneinde voor een nieuwe werkgever een recht te regelen op een loonkostenvoordeel voor de resterende duur daarvan’ aangenomen. De regeling gaat naar verwachting in op 1 januari 2027.
De Wet tegemoetkomingen loondomein (Wtl) regelt een aantal financiële tegemoetkomingen voor werkgevers die mensen aannemen die extra ondersteuning nodig hebben om aan het werk te komen. De huidige wet geeft geen duidelijke regels over wat er gebeurt met het loonkostenvoordeel (LKV) als een bedrijf wordt overgenomen of fuseert en wordt daarom aangepast. Als een werknemer overstapt naar een nieuwe werkgever, mag die nieuwe werkgever straks het LKV voor de resterende periode overnemen. In het wetsvoorstel worden hiervoor de begrippen ‘nieuwe werkgever’ en ‘doelgroepverklaring nieuw werkgeverschap’ geïntroduceerd.
Vanuit een visie waarbij u als ondernemer centraal staat verzorgen wij heldere en kostenefficiënte advisering. Advisering van hoge kwaliteit met persoonlijke aandacht!
Voorkom beslissingen die op de lange termijn de verkeerde blijken
Belastingvoordeel, waar ligt het voor het oprapen?
Ontdek je kansen en pak je voordeel
Wij zijn gevestigd in Alkmaar,
Purmerend, Haarlem en
Noordwijkerhout.
© 2025, TEKZ Belastingadviseurs
Realisatie door Bureau BADE