Internetconsultatie maatregelen om startups en scale-ups te ondersteunen

Internetconsultatie maatregelen om startups en scale-ups te ondersteunen

13-04-2026

Onlangs is een internetconsultatie gestart over twee belastingmaatregelen die startups en scale-ups in Nederland ondersteunen. Er komt een nieuwe regeling die het aantrekkelijker maakt om medewerkers te belonen met opties op aandelen in het bedrijf. Daarnaast wordt de definitie van startups en scale-ups voor box 3 aangepast, zodat deze beter aansluit bij de praktijk. Reageren op de internetconsultatie kan tot en met 29 april via www.internetconsultatie.nl/startups. 

Het streven is de aandelenoptieregeling per 1 januari 2027 in werking te laten treden. Het is de bedoeling dat de nieuwe definitie voor box 3 meteen bij de beoogde invoeringsdatum van het nieuwe box 3-stelsel in 2028 gebruikt kan worden.

65Bade   Tekz op kantoor  290824

Over TEKZ

Vanuit een visie waarbij u als ondernemer centraal staat verzorgen wij heldere en kostenefficiënte advisering. Advisering van hoge kwaliteit met persoonlijke aandacht!

Ontvang fiscale updates in uw inbox

Web elementen 06
Scherm­afbeelding 2024 05 07 om 15.57.34

Download onze whitepaper

Vink icoonVoorkom beslissingen die op de lange termijn de verkeerde blijken
Vink icoonBelastingvoordeel, waar ligt het voor het oprapen?
Vink icoonOntdek je kansen en pak je voordeel

Neem contact met ons op

Onze contactgegevens

Wij zijn gevestigd in Alkmaar, 
Purmerend, Haarlem en 
Noordwijkerhout.

Tel icoon072-5158117
Mail icooninfo@tekz.nl

Ontvang fiscale updates in uw inbox

© 2025, TEKZ Belastingadviseurs

Realisatie door Bureau BADE