Evaluatie vier vrijstellingen overdrachtsbelasting

Evaluatie vier vrijstellingen overdrachtsbelasting

31-03-2025

Het ministerie van Financiën en het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening hebben vier vrijstellingen in de overdrachtsbelasting laten evalueren. Het gaat om de vrijstellingen voor taakoverdracht, voor wijkontwikkelingsmaatschappijen, het wooninvesteringsfonds en de vrijstelling verkoop onder voorwaarden. De eerste drie vrijstellingen zijn negatief beoordeeld op doeltreffendheid en doelmatigheid. Alleen over de vrijstelling verkoop onder voorwaarden is het oordeel positief.

Na een negatieve evaluatie moet het kabinet de fiscale regelingen afschaffen, aanpassen of een toelichting geven waarom de regeling niet wordt afgeschaft of aangepast. Het kabinet zal voor het zomerreces van 2025 reageren op de evaluatie. De staatssecretaris van Financiën heeft het onderzoeksrapport aangeboden aan de Tweede Kamer.

65Bade   Tekz op kantoor  290824

Over TEKZ

Vanuit een visie waarbij u als ondernemer centraal staat verzorgen wij heldere en kostenefficiënte advisering. Advisering van hoge kwaliteit met persoonlijke aandacht!

Ontvang fiscale updates in uw inbox

Web elementen 06
Scherm­afbeelding 2024 05 07 om 15.57.34

Download onze whitepaper

Vink icoonVoorkom beslissingen die op de lange termijn de verkeerde blijken
Vink icoonBelastingvoordeel, waar ligt het voor het oprapen?
Vink icoonOntdek je kansen en pak je voordeel

Neem contact met ons op

Onze contactgegevens

Wij zijn gevestigd in Alkmaar, 
Purmerend, Haarlem en 
Noordwijkerhout.

Tel icoon072-5158117
Mail icooninfo@tekz.nl

Ontvang fiscale updates in uw inbox

© 2025, TEKZ Belastingadviseurs

Realisatie door Bureau BADE