Certificering en de Wet fiscaal kwalificatiebeleid rechtsvormen

Certificering en de Wet fiscaal kwalificatiebeleid rechtsvormen

02-12-2024

De minister van Financiën heeft een besluit gepubliceerd met goedkeuringen voor de heffing van overdrachtsbelasting in het kader van de Wet fiscaal kwalificatiebeleid rechtsvormen.

De Wet fiscale kwalificatie van rechtsvormen bevat overgangsrecht. Dat biedt de mogelijkheid om gebruik te maken van een aandelenfusie met een voorwaardelijke vrijstelling van overdrachtsbelasting. In de praktijk komt het voor dat participaties in een open cv zijn gecertificeerd. In voorkomende gevallen wordt eerst de certificering van de participaties ongedaan gemaakt, voordat de aandelen in de open cv in het kader van een aandelenfusie worden overgedragen. Daarnaast bestaat de wens om na de aandelenfusie de verkregen aandelen in de verkrijgende vennootschap te certificeren. Dit besluit bevat een tweetal goedkeuringen. De eerste goedkeuring betreft het ongedaan maken van een certificering van participaties in een open cv. Op verzoek en onder voorwaarden wordt een tegemoetkoming verleend ten bedrage van de daarbij verschuldigde overdrachtsbelasting. De tweede goedkeuring betreft de certificering van aandelen, die de inbrenger heeft verkregen bij een aandelenfusie als bedoeld in de Wet fiscaal kwalificatiebeleid rechtsvormen.

De goedkeuringen vervallen en de niet geheven overdrachtsbelasting is alsnog verschuldigd voor zover bij een toekomstige verkrijging op grond van de Wet op de Belastingen van Rechtsverkeer de heffing van overdrachtsbelasting achterwege blijft.

Het besluit is op 15 november 2024 in werking getreden.

65Bade   Tekz op kantoor  290824

Over TEKZ

Vanuit een visie waarbij u als ondernemer centraal staat verzorgen wij heldere en kostenefficiënte advisering. Advisering van hoge kwaliteit met persoonlijke aandacht!

Ontvang fiscale updates in uw inbox

Web elementen 06
Scherm­afbeelding 2024 05 07 om 15.57.34

Download onze whitepaper

Vink icoonVoorkom beslissingen die op de lange termijn de verkeerde blijken
Vink icoonBelastingvoordeel, waar ligt het voor het oprapen?
Vink icoonOntdek je kansen en pak je voordeel

Neem contact met ons op

Onze contactgegevens

Wij zijn gevestigd in Alkmaar, 
Purmerend, Haarlem en 
Noordwijkerhout.

Tel icoon072-5158117
Mail icooninfo@tekz.nl

Ontvang fiscale updates in uw inbox

© 2024, TEKZ Belastingadviseurs

Realisatie door Bureau BADE