Compensatie selectieproces

Compensatie selectieproces

29-09-2023

De Belastingdienst heeft jarenlang een selectieproces toegepast om aangiften inkomstenbelasting met een mogelijk verhoogd risico op systeemfraude naar voren te laten komen. Bij dat selectieproces zijn criteria gebruikt die fiscaal niet relevant zijn. Belastingplichtigen van wie aangiften inkomstenbelasting op niet-fiscale gronden zijn geselecteerd, krijgen een compensatie als de selectie heeft geleid tot een correctie van het verzamelinkomen.

De forfaitaire compensatie is gelijk aan 100% van de correctie van het verzamelinkomen. De compensatie zal niet actief door de Belastingdienst worden verrekend met een eventuele openstaande belastingschuld van de belastingplichtige. De belastingplichtige kan hier wel om verzoeken. Als de compensatie niet hoog genoeg is om ook het bijkomende directe nadeel weg te nemen, is aanvullende compensatie op verzoek mogelijk. De belastingplichtige moet het bijkomende directe nadeel aannemelijk maken.

De (aanvullende) compensatie wordt vermeerderd met een forfaitaire rentecompensatie. De hoogte daarvan is afhankelijk van het jaar waarin correctie van het inkomen heeft plaatsgevonden.

65Bade   Tekz op kantoor  290824

Over TEKZ

Vanuit een visie waarbij u als ondernemer centraal staat verzorgen wij heldere en kostenefficiënte advisering. Advisering van hoge kwaliteit met persoonlijke aandacht!

Ontvang fiscale updates in uw inbox

Web elementen 06
Scherm­afbeelding 2024 05 07 om 15.57.34

Download onze whitepaper

Vink icoonVoorkom beslissingen die op de lange termijn de verkeerde blijken
Vink icoonBelastingvoordeel, waar ligt het voor het oprapen?
Vink icoonOntdek je kansen en pak je voordeel

Neem contact met ons op

Onze contactgegevens

Wij zijn gevestigd in Alkmaar, 
Purmerend, Haarlem en 
Noordwijkerhout.

Tel icoon072-5158117
Mail icooninfo@tekz.nl

Ontvang fiscale updates in uw inbox

© 2025, TEKZ Belastingadviseurs

Realisatie door Bureau BADE