Kwijtschelding schuld ex-partner is belaste schenking

Kwijtschelding schuld ex-partner is belaste schenking

16-01-2025

Rechtbank Zeeland-West-Brabant heeft het beroep beoordeeld van een belanghebbende tegen de aan hem opgelegde aanslag schenkbelasting. De kern van het geschil betrof de kwijtschelding van een schuld door de ex-echtgenote van de belanghebbende, die door de inspecteur als een belastbare schenking wordt beschouwd.

De rechtbank oordeelt dat de kwijtschelding inderdaad als een schenking kwalificeert, omdat de ex-echtgenote de schuld uit vrijgevigheid heeft kwijtgescholden. De rechtbank acht aannemelijk dat de ex-echtgenote bewust de belanghebbende wilde bevoordelen en dat deze wil tot bevoordeling aanwezig was. De argumenten van de belanghebbende dat de kwijtschelding voortkwam uit een morele verplichting om de continuïteit van de onderneming te waarborgen, worden door de rechtbank verworpen. Er is onvoldoende bewijs geleverd dat er sprake was van een natuurlijke verbintenis die de kwijtschelding zou rechtvaardigen.

65Bade   Tekz op kantoor  290824

About TEKZ

Based on a vision in which you as an entrepreneur are central, we provide clear and cost-efficient advice. High quality advice with personal attention!

Receive tax updates in your inbox

Web elementen 06
Scherm­afbeelding 2024 05 07 om 15.57.34

Download our whitepaper

Vink icoonAvoid decisions that turn out to be wrong in the long term
Vink icoonTax benefits, where is it up for grabs?
Vink icoonDiscover your opportunities and take advantage

Contact

Our contact details

We have offices in Alkmaar, Purmerend, Haarlem and Noordwijkerhout.

Tel icoon+31 (0)72-5158117
Mail icooninfo@tekz.nl

Receive tax updates in your inbox

© 2024, TEKZ Belastingadviseurs