Alleen begin- en eindsaldo onvoldoende voor bepalen werkelijk rendement

Alleen begin- en eindsaldo onvoldoende voor bepalen werkelijk rendement

03-04-2026

Bij het bepalen van het werkelijk rendement moet worden uitgegaan van de daadwerkelijk ontvangen rente en dividendinkomsten. Er is geen plaats voor het in aanmerking nemen van (ongerealiseerde) verliezen als het niet zeker is dat het verlies zich ook daadwerkelijk heeft voorgedaan. Ook met kosten van beheer mag bij het bepalen van het werkelijk rendement geen rekening worden gehouden.

Een man ontvangt dividenden van ruim € 43.000 op meerdere beleggingsproducten. De kosten voor beheer zijn bijna € 13.500. Het eindsaldo van de beleggingen is ruim € 117.500 lager dan het beginsaldo. De inspecteur legt een aanslag op over een forfaitair rendement van € 38.318 in box 3. Het lukt de man niet om aannemelijk te maken dat zijn werkelijk rendement lager is. Met de kosten van beheer mag bij het bepalen van het werkelijk rendement geen rekening worden gehouden. Verder geeft de man alleen aan wat de waarde van de beleggingen begin en eind 2018 was, maar niet of, en zo ja in hoeverre, deze waardeverandering is ontstaan door stortingen in of onttrekkingen aan de beleggingsportefeuille.

65Bade   Tekz op kantoor  290824

About TEKZ

Based on a vision in which you as an entrepreneur are central, we provide clear and cost-efficient advice. High quality advice with personal attention!

Receive tax updates in your inbox

Web elementen 06
Scherm­afbeelding 2024 05 07 om 15.57.34

Download our whitepaper

Vink icoonAvoid decisions that turn out to be wrong in the long term
Vink icoonTax benefits, where is it up for grabs?
Vink icoonDiscover your opportunities and take advantage

Contact

Our contact details

We have offices in Alkmaar, Purmerend, Haarlem and Noordwijkerhout.

Tel icoon+31 (0)72-5158117
Mail icooninfo@tekz.nl

Receive tax updates in your inbox

© 2024, TEKZ Belastingadviseurs