WOZ-waarde monument mag vergeleken worden met niet-monumenten

WOZ-waarde monument mag vergeleken worden met niet-monumenten

16-01-2026

Een man gaat in beroep tegen de vastgestelde WOZ-waarde van zijn woning. Hij stelt dat er onvoldoende rekening is gehouden met onder andere de staat van onderhoud, de kleine buitenruimte en de monumentale status van zijn woning. Er hadden objecten met een vergelijkbare rijksmonumentenstatus moeten worden meegenomen in de waardering.

De rechter oordeelt dat een rijksmonument wel vergeleken kan worden met niet-monumenten. Beperkingen door de monumentale status kunnen namelijk worden meegenomen in de berekening van de waarde. Dit betekent niet dat andere woningen als vergelijkingsobject ongeschikt zijn.

Het is aan de eigenaar om te bewijzen dat de status van het monument in dit specifieke geval invloed heeft op de waarde. De man heeft dit niet concreet gedaan. Hij stelt alleen algemeen dat de monumentenstatus beperkingen en hogere kosten met zich meebrengt. Dat vindt de rechtbank onvoldoende.

65Bade   Tekz op kantoor  290824

About TEKZ

Based on a vision in which you as an entrepreneur are central, we provide clear and cost-efficient advice. High quality advice with personal attention!

Receive tax updates in your inbox

Web elementen 06
Scherm­afbeelding 2024 05 07 om 15.57.34

Download our whitepaper

Vink icoonAvoid decisions that turn out to be wrong in the long term
Vink icoonTax benefits, where is it up for grabs?
Vink icoonDiscover your opportunities and take advantage

Contact

Our contact details

We have offices in Alkmaar, Purmerend, Haarlem and Noordwijkerhout.

Tel icoon+31 (0)72-5158117
Mail icooninfo@tekz.nl

Receive tax updates in your inbox

© 2024, TEKZ Belastingadviseurs